Neon Eye sú súčasnosť s osemdesiatkami

Indierocková kapela Neon Eye po vstupe na scénu so svojím čisto gitarovým singlom Neither Of Us prichádza s novinkou White Snow, ktorou predstavuje svoj odlišný hudobný prejav poctivého zvuku basy, bicích a gitary. Melodické tóny so šmrncom 80. rokov obliekli do vizuálneho šatu vo videoklipe s nadhľadom a mestským duchom.

Skladba White Snow je poháňaná nákazlivou basovou linkou a je podporená fragmentami syntetickej popovej hudby z osemdesiatych rokov, ležérnou nenásilnou gitarou balancujúcou medzi drsnosťou a pocitovými vyhrávkami s cieľom presiahnuť až do tanečnej hudby. V tomto songu sme chceli ukázať náš odlišný zvuk od tradičného zvuku gitarovej kapely, zapojili sme elektronické prvky tanečnej hudby 80. rokov, lebo vtedy v showbiznise najviac snežilo, prezrádza spevák Lukaš Dobranský kľúčové momenty aražmánov skladby, ktoré vznikli pôvodne z gitarovej piesne.

So skladbou v jej ešte prvotnom znení koncertovali aj v rámci hudobného festivalu Slovenská krčma realizovaného organizátormi Pohody, čo boli zároveň aj prvé koncerty kapely vôbec po ich oficiálnom vzniku vo februári 2020. V štúdiu sme však zistili, že musíme nájsť aj odlišnejší zvuk do našich ďalších skladieb, opisuje spevák skúsenosti z profesionálnej, ale uvoľnenej atmosféry z nahrávania v košickom štúdiu Parentals pod vedením Mira Felbera a pokračuje: Miro je nadšenec pre hudobný projekt, v ktorom počuje potenciál a ako to on volá, vybičovať z tých ľudí čo najlepšie výkony v oblastiach, kde sa mu niečo nezdá, pre čo najlepší výsledok, aký je možné dosiahnuť. Bola to dobrá škola a našli sme aj svoj zvuk.

Pieseň interpretuje chlad a samotu mestských javov, s ktorými sa potýkame v kultúrnej spoločnosti. Chceli sme sa vyjadriť k osamelému životu v meste, zlomenému srdcu a kokainu, ozrejmuje Lukaš Dobranský text piesne s presvedčením, že každý poslucháč si má do skladby vniesť aj vlastné pojímanie textu, ktorý vytvoril spolu s kamarátom Marekom Vatahom.

Kapela Neon Eye predstavuje hudobný projekt pochádzajúci z Košíc, pričom jej stabilnými členmi sú spevák, gitarista a textár Lukáš Dobránsky a basgitarista Ľudovít Petráš. Pri tvorení singlu White Snow dopomohol gitarista Michal Bučko svojím syntetizátorovým nápadom a gitarou v refrénoch, rytmickú sekciu doplnil bubeník Dan Urban. V nasledujúcich týždňoch kapela plánuje zverejniť ďalšie tri skladby z pripravovaného EP Nothing To Talk About.