Ondřej Brzobohatý a Marta Jandová majú spoločný singel a klip

Ondřej G. Brzobohatý s Martou Jandovou nakrútili videoklip k duetu Je toho moc. Skladba, ktorú interpret napísal na svoj nový album Universum, je reakciou na súčasné dianie, v ktorom nás médiá často zahlcujú viac či menej nepodstatnými či strach vyvolávajúcimi informáciami, z ktorých mnohé slúžia predovšetkým k manipulácii verejnosti.

Fotograf, kameraman a režisér Benedikt Renč dal videoklipu výrazný čiernobiely výtvarný vizuál, ktorý necháva vyniknúť hudobnú dynamiku i naliehavý text piesne. Ten ponúka na zamyslenie témy ako je politická a mediálna manipulácia, spoločenský diktát, ale i vnútorné strachy, s ktorými dnes väčšina ľudí bojuje.

Ondřej G. Brzobohatý k piesni hovorí: Ľudia sú všetkým už natoľko zhypnotizovaní, že často zabúdajú na zdravý rozum a v mnohých prípadoch i na prirodzenú ľudskú slušnosť. Ako by sa zabúdalo, že máme slobodnú možnosť vyberať a voliť podľa seba.

Druhý autorský album Universum Ondřeja G. Brzobohatého vyšiel na CD i v digitálnych formátoch v októbri vo vydavateľstve Supraphon.