Peter Nagy zahrá fanúšikom na facebooku

Autor foto: Pavol Karell

Aj Peter Nagy sa v týchto neľahkých časoch rozhodol potešiť svojich fanúšikov. Keďže nemôžu prísť na koncert, prinesie svoje piesne priamo k nim do obývačiek. Na žiadosť priaznivcov na sociálnej sieti pripravil Peter Nagy online vystúpenie. Nalaďte si facebookovú stránku hudobnej legendy v stredu 25. marca o 21. hodine.

Súčasnú situáciu vnímam ako prvé varovanie. Sami sme sa odtrhli od prírody a častokrát ňou doslova pohŕdame. Toto, čo sa deje, je odpoveď prírody na našu pýchu. V piesni  50 žiráf o tom spievam: Príde deň, keď táto zem nás ďalej neunesie, vysvetľuje Peter Nagy.

Páčil sa mi nápad Mekyho Žbirku a páči sa mi spraviť to zadarmo. Vtedy to má v tejto situácii zmysel. Zahrám na žiadosť fanúšikov pár piesní naživo cez facebook. Verím, že sa čoskoro stretneme na koncerte. Je to zvláštne, ale ľudia začínajú mať k sebe trochu bližšie, aj keď sme od seba izolovaní, lebo v týchto zlých časoch sme všetci na tom rovnako. Toto nechcené a nečakané spomalenie je možno dobrý návod, ako sa dožiť lepšej budúcnosti. Išli sme príliš rýchlo, konštatuje Peter Nagy.

Koncert bude po skončení priameho prenosu prístupný aj v archíve na facebookovom profile interpreta. Koncert bude celkom zdarma: Samozrejme, netreba nič platiť, stačí že tento náš dlh prírode, budeme splácať doživotne, uvádza spevák na svojom profile.