Rival Sons ďalšia hviezda LoveStreamu

Nedeľa 12. júna 2022 je už dnes výrazne zaznamenaná v kalendároch všetkých rockových fanúšikov na Slovensku a aj v okolitých krajinách. Od ohlásenia vystúpenia Red Hot Chili Peppers na LoveStream Festivale v Bratislave je to takmer povinná koncertná jazda a hoci by sa mohlo zdať, že to by mohlo stačiť, nie je to pravda. Organizátori posúvajú latku stále ďalej a tento dátum možno označiť za primárne rockový. Line-up interpretov doplnili ďalším menom – Rival Sons.

Pre americkú rockovú kapelu to nebude prvá návšteva na Slovensku. Naši rockoví fanúšikovia ich mali možnosť vidieť v roku 2016, kedy si k nám doslova odskočili z koncertného turné kapely Black Sabbath, ktorým robili predskokanov. Už vtedy bolo jasné, že zostava Jay Buchanan (spev), Scott Holiday (gitara), Dave Beste (basová gitara) a Michael Miley (bicie) robí výnimočnú hudobnú produkciu. V ich hard rockových a blues rockových nahrávkach možno počuť vplyvy Led Zeppelin či Bad Company. No ani toto nestačí na úplnú charakteristiku zvláštneho a výnimočného zážitku, ktorý dokážu priniesť divákom na koncertoch.

LoveStream Festival touto voľbou potvrdzuje a zvýrazňuje nedeľnú rockovú náladu, pričom Rival Sons nie sú náhodnou voľbou. Mali sme v hľadáčiku viacero kapiel. V prípade Rival Sons zavážili aj aktuálne recenzie ich severoamerického turné. Vedia si fanúšikov získať práve vďaka svojim koncertom, na ktorých nechýbajú skladby ako Pressure and Time, Too Bad či All Over The Road, povedala organizátorka festivalu Silvia Nemčovičová. Ich vystúpenia sa vyznačujú veľkým dôrazom na kvalitu zvuku a vynikajúcou šou.

Ostatný album Rival Sons – Feral Roots priniesol priaznivcom opäť elektrizujúce teplo poctivej rockovej a bluesovej hudby. Už šiesty štúdiový počin kapely znova potvrdil neopakovateľnú schopnosť kapely skombinovať bluesovo založený rock’n’roll s energickými riffmi a pomalými melancholickými melódiami.

Unikátny zážitok, na ktorý sa nezabúda. Týmito slovami možno charakterizovať prvý ročník LoveStream Festivalu. Od prvej myšlienky na festival sme vedeli, že chceme na Slovensko priniesť niečo výnimočné. Som hrdá na celý tím, že sa nám podarilo zostaviť line-up, ktorý je doslova neuveriteľný a neraz sa stal aj terčom rôznych hoaxov. Nechceli sme si vyberať medzi fanúšikmi popovej, tanečnej a rockovej hudby. Cítili sme, že je čas nás všetkých opäť spojiť, a to sa nám, dúfam, aj podarí. Hudba a skvelá šou je základom LoveStream festivalu, no aj tu pôjdeme ešte trochu ďalej. Už onedlho predstavíme aj ďalšie súčasti podujatia, ktoré doplnia výnimočný zážitok divákov festivalu, dodala Silvia Nemčovičová.

Headlinerom prvého LoveStream Festivalu je americká rocková skupina Red Hot Chili Peppers, ktorá vôbec po prvýkrát vystúpi na Slovensku. Počas troch dní, 10. až 12. júna 2022, sa na futbalovom štadióne Tehelné pole v Bratislave predstavia aj ďalšie medzinárodné hviezdy ako Dua Lipa, Calum Scott, Lost Frequencies, Zara Larsson, Rival Sons či Zoe Wees ako aj najvýznamnejšie kapely československej scény – IMT Smile, Lucie, Inekafe, Horkýže Slíže, Heľenine oči, No Name, Kryštof či Čechomor.