Samuel Tomeček je retro

Spevák Samuel Tomeček má za sebou úspešné obdobie. Koncom minulého roka vydal CD Ikony, na ktorom vzdal hold velikánom slovenskej populárnej hudby. Samuel na albume nahral spolu so svojou kapelou v úplne novom šate skladby Františka Krištofa Veselého, Jara Filipa, Deža Ursinyho, Karola Duchoňa a ďalších a priblížil tým aj mladej generácii poslucháčov nestarnúce skvosty našej pop music.

V týchto dňoch Samuel Tomeček predstavuje žánrovo podobnú hudobnú retro novinku s názvom Motýlik, ktorou  plynule nadviazal na spomínaný album Ikony. Autorom textu skladby je producent a gitarista Samuel Kovács, s ktorým Tomeček spoločne napísal hudbu k skladbe Motýlik. Režisérom videoklipu je Martin Miko.

S hudobným nápadom, ako aj s názvom skladby prišiel producent a gitarista Samuel Kovács už koncom minulého roka. Vtedy mi napadla melódia v refréne, ale pesničku sme odložili na neskôr. Tento rok sme sa k nej vrátili. Zmodernizovali sme starší sound do moderného tanečného zvuku tak, aby si pesničku mohli ľudia nielen zaspievať, ale si na ňu aj zatancovať. Samozrejme, snažili sme sa zachovať aj prvky doby minulej, aby v nej bola cítiť v dobrom zmysle nostalgia, pretože ma baví spájať viaceré hudobné štýly. Následne sme dokončili text a začali sme  rozmýšľať nad videoklipom. Kristy Mohrová prišla s návrhom na retro klip, scény a detaily sme potom dolaďovali spoločne. Verím, že výsledok stojí za to J,“ povedal obľúbený spevák.

Tomeček videoklip nakrúcal na viacerých miestach na Slovensku. Prvé zábery vznikli na Základnej škole na Tupolevovej v Bratislave, ktorú dokonca deväť rokov navštevoval samotný spevák. Zaujímavosťou je, že pani učiteľka Zuzka, ktorá v klipe vystupuje so mnou, bola mojou prvou učiteľkou,“ prezradil spevák. V klipe taktiež môžete vidieť aj spevácke duo TWiiNS a speváka Otta Weitera.

Sestry Nízlové z dua TWiiNS mám veľmi rád, sú neskutočne pozitívne. Počas celého nakrúcania som ich nevidel inak ako usmiate, aj keď sme pracovali od skorého rána. Spoznali sme sa asi pred dvanástimi rokmi na jednej akcii, kde sme vystupovali a odvtedy sme kamaráti. V rámci koncepcie klipu s dvojičkami som si nevedel predstaviť lepšiu dvojicu a som veľmi rád, že baby prijali pozvanie účinkovať v našom klipe, povedal Samuel a dodal: Otto Weiter bol takisto skvelý, plný svojej typickej dobrej energie. Som rád, že sa nechal nahovoriť na spoluprácu.