Tomáš Klus opäť mieri na Slovensko

Zdroj: www.tomasklus.cz (Milan Malíček, Právo)

Úspešná koncertná šnúra Recyklus tour Tomáša Klusa a jeho Cílové skupiny sa na jeseň vracia v pozmenenej podobe, s podtitulom #jinykoncert. Okrem nového singla A pak, ktorý s Tomášom naspievala jeho manželka Tamara Klusová, a ktorý naživo a premiérovo zaznie na prvom z koncertov v pražskom industriálnom priestore Pragovka 30. septembra, prinesie Recyklus novú scénu oživenú vizuálnou projekciou a inštaláciou.

Na pražskom koncerte 30. septembra si Tomáš Klus zároveň prevezme Zlatú platňu Supraphonu za album vydaný v apríli tohto roka pod názvom Recyklus Živ je.

V predkoncertnej časti každého z koncertov Recyklus tour je pre Tomášových fanúšikov pripravený priestor na odpočinok a počúvanie demo verzií jeho starších skladieb. Turné, ktoré okrem Čiech a Moravy pokračuje aj na Slovensku, sa skončí 8. decembra v Dolnom Benešove pri Ostrave.

V rámci nového jesenného Recyklusu Tomáš Klus zahrá s Jiřím Kučerovským, Petrom Škodom a Janom Lstibůrkom v 16tich českých a moravských mestách, na pláne je tiež 6 novembrových koncertov na Slovensku. Novinkou a príjemným bonusom, ktorý sa objaví exkluzívne na koncerte v Prahe, je predkapela – nedávno založené duo hudby MEME, ktoré tvoria členovia kapely Mandrage Matyáš Vorda a František Bořík. Playlist Recyklus tour, ktorý Tomášovi pomohli vybrať pred rokom v lete jeho fanúšikovia prostredníctvom špeciálnej webovej aplikácie, na jeseň 2017 obohatí aj niekoľko noviniek. Chýbať nebude singel Dobré ráno či nová pieseň s názvom A pak. Tú obľúbený interpret naspieval spolu so svojou manželkou Tamarou. K novému singlu, ktorý bude čoskoro nasadený aj do rádií, vznikne tiež videoklip.

Hlavná myšlienka Recyklus Tour sa týka, ako už z názvu vyplýva, recyklácie. Nezostalo iba pri oživení starších hitov v nových aranžmánoch, recyklácia sa premieta aj do výtvarného poňatia turné. Rovnako ako na jar, i na jeseň bude mať Recyklus tour charitatívny rozmer. Na koncertoch bude možnosť zanechať oblečenie pre organizáciu MOMENT, ktorá podporuje denný stacionár Žebřík, mobilný hospic Ondrášek v Ostravě, projekt Kola pro Afriku a ďalšie projekty prostredníctvom dobročinných obchodov.

JESENNÝ RECYKLUS TOUR 2017 SK
20.11.2017 Športová hala, Javorinská 19 91501 Nové Mesto nad Váhom
21.11.2017 PKO, Janka Kráľa 1048/4 94901 Nitra
23.11.2017 Športová hala, Ul. Olympionikov 97101 Prievidza
24.11.2017 Športová hala, Československej armády 12 03601 Martin
26.11.2017 Ministry of Fun, Na Troskách 25, 97401 Banská Bystrica
27.11.2017 ENCORE The Club, Sabinovská 1 Prešov