Vyšla Melodrama speváčky Lorde

Po triumfálnom návrate na scénu s novým singlom Green Light novozélandská speváčka Lorde vydala svoj druhý album Melodrama, ktorý s nadšením očakáva celý hudobný svet, vrátane jej fanúšikov z radov umelcov ako sú Diplo, Katy Perry, Taylor Swift, Halsey, Charlie XCX, či herec Aaron Paul, známy z Breaking Bad. Samotná Lorde, vlastným menom Ella Marija Lani Yelich-O’Connor, sa o albumovej novinke vyjadruje ako o veľmi osobnej spovedi.

Prvou lastovičou z nového albumu sa stal už spomínaný singel Green Light, ktorý hudobníčku okamžite vyniesol na vrchol celosvetového záujmu, s neuveriteľnými dvomi miliardami impresií na Twitteri počas prvých 24 hodín od zverejnenia. Skladba bola po zverejnení najpridávanejšou skladbou v rozhlasovej Top 40 v USA a vo Veľkej Británii sa okamžite dostala do A-Listu na BBC Radio 1. Len počas prvého týždňa singel zaznamenal závratných 12 miliónov streamov a aktuálne má oficiálny videoklip na YouTube už vyše 71 miliónov vzhliadnutí.

Po hite Green Light nasledovala citlivá balada Liability, euforický singel Perfect Places a nedávno predstavený song Sober. Okrem nich nájdeme na albume ešte ďalších 7 trackov, ktoré dokopy tvoria mimoriadne pôsobivý celok, ktorým Lorde nepochybne potvrdzuje svoju pozíciu jednej z najtalentovanejších mladých hudobníčok súčasnosti. Pod všetkými piesňami je totiž speváčka podpísaná aj autorsky.

Už v roku 2013 sa vtedy len šestnásťročná Lorde stala hlasom generácie vďaka svojmu debutovému albumu Pure Heroine. Album získal trikrát platinovú platňu, predali sa z neho 4 milióny kópií, vyniesol jej dve ceny Grammy® Awards, cenu Brit Awards a dal fanúšikom 7x platinový singel Royals a nasledujúci 4x platinový singel Team. Lorde sa tak so singlom Royals stala najmladším  interpretom, ktorý sa dostal na čelo rebríčka Billboard Hot 100 a magazín Time ju v tom istom roku zaradil do zoznamu najvplyvnejších tínedžerov sveta.

Písanie Pure Heroine bolo spôsob, ako uchovať našu tínedžerskú slávu, aby táto časť zo mňa nikdy nezomrela. Nová nahrávka je o tom, čo sa deje potom, dodáva k novému albumu speváčka. Okrem práce na novom albume, ktorému zasvätila posledné štyri roky, stihla mladučká Lorde tiež spoločný singel s Disclosure, či nahrať titulný singel Yellow Flicker Beat k filmovému trháku The Hunger Games – Mockingjay Part 1. O tom, že Lorde je napriek svojmu mladému veku uznávanou umelkyňou svedčí aj fakt, že na prianie rodiny Davida Bowieho vystúpila na 2016 Brit Awards s úchvatnou poctou zosnulému hudobníkovi, ktorý sa o nej vyjadroval ako o budúcnosti hudby.