Z rockovej legendy bezdomovec

Skupina Olympic má za sebou i napriek predošlej dobe rušné obdobie. Posledný album s názvom Kaťata zožal veľké ohlasy u fanúšikov i v médiách. Vo februári nasledoval prvý videoklip z tohto albumu ku skladbe Pálím tvář. Teraz prichádza kultová skupina s prekvapivou novinkou.

Jiřina Bohdalová, Martin Dejdar, Aleš Háma, Michal Malátný, Petr Kolář, Antonín Panenka, Jakub Ludvík, česká Miss 2018 Lea Šteflíčková či Marta Jandová alebo manželka Petra Jandu Alice – celá plejáda známych osobností si zahrala v novom klipe skupiny Olympic k piesni Nemám páru. Petr Janda v ňom sám hrá bezdomovca a necháva si od nich hádzať peniaze do klobúka.

Nový klip je o homelesákovi, ktorý nie je homelesákom, ale privyrába si hraním na Václaváku. Hrá clivú pieseň o dievčati, ktoré ho opustilo, a dúfa, že mu okoloidúci hodia nejaké peniaze. Keď sa všetko skončí a publikum sa rozíde, prichádza mercedes so šoférom a vezie ho domov, opisuje obsah nového videa Petr Janda.

Do klipu som šla, pretože kedykoľvek by Petr niečo požadoval, tak mu to vždy splním. Je to môj kamarát, som v rodine, keďže som krstnou mamou Anežky, takže sa cítim ako v príbuzenskom vzťahu, vysvetľuje svoju účasť herečka Jiřina Bohdalová. A Aleš Háma k tomu dodáva: Petr Janda je taký môj hudobný otec. Sme kamaráti, máme sa radi a zahral som si mladého Petra v muzikále Jak se lítá vzhůru.

Legendárna skupina Olympic na tento rok pripravuje živé vystúpenia, a oslavuje tiež viacero významných jubileí. Basista Milan Broum oslávil nedávno 70. narodeniny a 45 rokov pôsobenia v kapele. Nový klávesák Pavel Březina oslávi onedlho 50-ku. Olympic oslávi budúci rok 60 rokov svojej existencie a Petr Janda 80. narodeniny.