Historická romanca plná intríg

Novinka pre fanúšičky kvalitnej historickej romance. Pútavý romanticko-dobrodružný príbeh Manželská pretvárka z pera úspešnej americkej autorky Abigail Wilsonovej. Zavedie vás do regentského Anglicka.

Keď ovdovený lord Adrian Torrington súhlasil, že sa stane špiónom v službách britskej koruny, nikdy neplánoval, že sa bude vydávať za lúpežníka. A už vôbec nie, že prepadne nesprávny koč. Keď však uviazne na ceste s mladou ženou v bezvedomí a dieťaťom, je nútený navrhnúť jej manželstvo, aby ochránil nielen jej česť, ale i vlastnú totožnosť a nebezpečné poslanie.

Adrian odvezie slečnu Elizabeth Cantrellovú a jej nemanželského syna Isaaca do rodinného sídla Middlecrest Abbey, pričom nemá ani tušenia, že Isaacovým otcom je jeho mladší brat. Na veľkolepom panstve ich čakajú lordove krásne, takmer dospelé dcéry, ale aj zákerný vrah a rozpúta sa horúčkovitá honba za chýbajúcimi spravodajskými informáciami, ktoré by mohli zvrátiť vojnu s Francúzskom.

V obave z toho, čo by lord Torrington mohol urobiť, keby sa dozvedel pravdu o jej synovi, musí byť Elizabeth stále o krok vpredu – pred svojím krehkým srdcom, neistou budúcnosťou a tajomnou osobou, ktorá sa zo všetkých síl usiluje zničiť jej novú rodinu…

Koč sa opäť zaknísal a muž sa spustil dnu. Odsunul z cesty moju cestovnú tašku a kľakol si ku mne, takže som mu konečne videla do tváre. Potlačila som výkrik a hruď mi zalial ľadový chlad.
Bol to on — lúpežník. Pritisla som Isaaca k sebe.
Zdvihol ruku a nežným hlasom prehovoril: „Nebojte sa. Chcem vám len pomôcť.“

Manželská pretvárka ponúka okrem romantiky aj napätie, je tam vražda, intrigy, tajomstvo, takže sa do príbehu ponoríte od prvých strán. Nádherne vykreslené postavy, ktoré si obľúbite a práve vďaka nim nebudete vedieť knižku odložiť. Keď rozvíjam nový príbeh, vždy začínam postavami. Potrebujú hĺbku a motiváciu, aby sa s nimi vedeli čitatelia stotožniť. Aby si ich obľúbili.

Odporúčame čitateľkám, ktoré si zamilovali knihy Sarah E.Ladd, alebo Julie Klassenovej. Jej príbeh prirovnávajú k Jane Eyrovej, či Daphne du Maurier. Ona sama miluje napríklad Georgette Heyerovú, ktorá dokázala písať nádherné regentské romance, s vtipom, historickými detailmi, ktoré povzbudzujú čitateľovu predstavivosť a s postavami, ktoré majú nesmierne bohatý život. Možno aj preto je jej Manželská pretvárka taká vydarená – je to zábavný a napínavý príbeh o vražde, podvode, ale aj nežnosti a romantike.

Abigail Wilson je autorkou šiestich historických romancí, v ktorých spája vášeň pre regentské Anglicko s romantickými príbehmi opradenými tajomstvom. Za svoju tvorbu získala viaceré prestížne ocenenia.

Milan Buno, knižný publicista