Kino #36: Na tej ceste, ktorá konca nemá

Afrika na Pionieri

Po úspešnom uvedení v letných amfiteátroch, prichádza od dnes aj do klasických kín vynikajúca slovenská road movie Afrika na Pionieri. Na plátna kín sa vracia aj najšialenejší klaun filmovej histórie. TO je späť a jeho prítomnosť nikomu na pokoji nepridá. V kinách nájdete tiež jeden artový film a tiež výborný klubový film o jednom legendárnom hudobnom skladateľovi.

Afrika na Pionieri
Distribuuje: Magic Box Slovakia
Začiatkom roka 2017 vyrazila partia piatich Slovákov na čele s cestovateľom Marekom Slobodníkom z Banskej Bystrice na motorkách značky Jawa Pionier s cieľom precestovať Afriku. Presne o päť mesiacov neskôr, 14. júna 2017 sa vrátili domov živí a zdraví, bohatší o neopísateľné zážitky a cestovateľské skúsenosti. Svoje africké dobrodružstvo prinášajú na plátna kín.

TO: Kapitola 2
Distribuuje: Continental Film

V pokračovaní najúspešnejšieho hororu všetkých čias sa do mesta Derry vracia zlo a členovia Klubu smoliarov spájajú svoje sily na mieste, kde to všetko začalo. Ubehlo dvadsaťsedem rokov. Teraz už dospelí priatelia sa dávno rozišli a žijú vlastné životy. Mike, jediný, ktorý zostal v ich rodnom meste, ale zvoláva ostatných členov klubu domov. Hoci sú poznamenaní hroznými zážitky z minulosti, musí každý z nich prekonať svoj najvnútornejšie strach… a čeliť klaunovi, ktorý je teraz oveľa nebezpečnejší ako inokedy.

Humorista
Distribuuje: Film Europe
Boris Arkadij sa živí humorom v dobe, keď vás smiech môže existenčne zlikvidovať. Polovica 80. rokov. Brežnev zomrel, Andropov zomrel a o Černenkovi sa šepká, že tiež nie je na tom zdravotne najlepšie. Boris vystupuje s neškodným skečom o opičke a žije život prominentného komika režimom nielen tolerovaného, ale aj podporovaného. Pod povrchom sa však dusí. Humor je slobodný a pohŕda hlúposťou mocných. V Borisovi zúri vnútorný boj medzi konformistom a buričom. A to všetko v dobe, kedy humor môže zabíjať.

Svetozár Stračina
Distribuuje: ASFK
Výnimočný umelec, ktorý sa spoľahlivo vymyká akémukoľvek priečinkovému zaradeniu. Bohém, ktorý bytostne vnímal a rozvíjal autentický folklór. Skladateľ, ktorého hudobné kompozície nadchýnajú aj tých, ktorí sa folklóru vyhýbajú. Zanechal po sebe ohromné dielo a nezameniteľný odkaz, ktorý nemá nasledovníkov. Stračina ostáva rébusom, ktorého hľadanie tajničky pokračuje.