Radi si uhnú

V súčasnosti je veľký trend tanečných producentov servírovať svojim fanúšikom staré nahrávky odeté do moderného zvuku. Tak pripomenú zabudnutý hit, predstavia ho novej generácii poslucháčov a ponúknu iný pohľad na historickú nahrávku.

Po úspechu remixu skladby V dolinách od Karola Duchoňa, ktorá získala trikrát prvenstvo v Čechách (najvyhľadávanejšia domáca skladba na Shazam-e, dvakrát prvenstvo v Kissparáde tanečného rádia Kiss a najhranejšia slovenská skladba v českom éteri), zverejnil úspešný slovenský producent Mark Voss nový retro singel Ja vodku rád pijem. Pieseň je podporená veselým videom, ktorého režisérom a zároveň kameramanom je Minco Szalay.

Skladba Ja vodku rád pijem vznikla v roku 1946, keď ju pôvodne naspieval František Krištof Veselý. O niekoľko desaťročí neskôr je speváckym reprezentantom tejto skladby známy slovenský repeťák Dušan Grúň. A práve on, dnes 81-ročný spevák, v spojení s rapperskou dvojkou BokiDawe White, dávajú piesni nový moderný zvuk a šat. Celý projekt zastrešuje DJ Mark Voss. Skladba je druhou ochutnávkou z jeho pripravovaného albumu a postupne vychádzajú jeho tanečné verzie slovenských a českých legiend.

S pánom Grúňom som sa doposiaľ nepoznal, stretol som ho osobne len teraz, v štúdiu pri nahrávaní jeho spevu a pri nakrúcaní videoklipu. Ponuku spolupráce ihneď prijal a myslím si, že obaja sme ani len netušili do čoho ideme. Energický 81-ročný spevák bol potešený sviežou verziou skladby a natáčanie si nesmierne užíval. Na moje prekvapenie som zistil, že pán Grúň je neskutočne veselý človek, chrliaci jeden vtip za druhým. Za krátky čas natáčania sme zažili množstvo úsmevných zážitkov, opisuje Mark Voss spoluprácu so speváckou legendou.

Renáta Tomášová, Warner Music Slovensko / Opus